پمپ باد زنجان

پمپ باد زنجان یک ابزار ضروری برای هر کارگاه، کارخانه یا محیط صنعتی است. کمپرسور باد دستگاه همه کاره است که می تواند برای تأمین هوای فشرده در طیف گسترده ای از ابزارهای پنوماتیک مانند رنگ پاش ها، آچار پرچ و یا ابزار ساینده استفاده شود.

شناسایی و خرید کمپرسور هوا، مناسب برای کاربردهای مورد نیاز شما می تواند کمی چالش برانگیز باشد! انواع مختلف کمپرسورهای باد، ویژگی ها و مزایای متفاوتی دارند. برخی از کمپرسورها برای کارهای خاص طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر چند منظوره هستند و می توانند چندین کاربرد را پشتیبانی کنند!

کمپرسور هوا زنجان

نحوه کار کمپرسور هوا چیست؟

پمپ باد زنجان، به بیان ساده، دستگاهی است که با استفاده از موتور الکتریکی، موتور دیزلی یا بنزینی و غیره، هوا را فشرده کرده و در یک مخزن یا سیلندر ذخیره می کند. این هوای فشرده می ‌تواند برای اهداف مختلفی استفاده شود؛ از باد کردن لاستیک ‌ها و ابزارهای برقی گرفته تا راه ‌اندازی ماشین‌آلات با هوا در کارخانه‌ها و محیط‌های صنعتی بزرگ. همه به نوعی به کمپرسور باد با ظرفیت های مناسب نیاز دارند.


انواع مختلف پمپ باد (کمپرسور هوا) که می توانید بخرید

پمپ باد در زنجان در طیف وسیعی از مدل ها و اندازه‌ها، از واحدهای کوچک قابل حمل گرفته تا ماشین‌های صنعتی بزرگ، تولید می‌شوند. این تجهیزات بر اساس مکانیسم داخلی خود به دو دسته کلی تقسیم بندی شده اند: کمپرسورهای جابجایی مثبت و کمپرسورهای جابجایی دینامیکی.

فراتر از این دو نوع، و برای اهداف پیچیده تر، انواع مختلفی از کمپرسورهای رایج وجود دارد که در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد.

1-کمپرسورهای جابجایی مثبت:

در کمپرسورجابجایی مثبت، هوای اتمسفر وارد یک یا چند محفظه مسدود، می‌شود. با کاهش اندازه هر محفظه، هوای داخل مخزن، تحت فشار بیشتری قرار می گیرد تا زمانی که به اندازه مورد نظر برسد. سپس دریچه خروجی باز می شود و هوای فشرده وارد مجرای خروجی می شود.

انواع کمپرسورهای جابجایی مثبت شامل مدل های زیر هستند:

  • کمپرسورهای پیستونی رفت و برگشتی
  • کمپرسورهای اسکرو، روتاری
  • کمپرسورهای پره ای دوار
  • کمپرسورهای اسکرول

2-کمپرسورهای دینامیک:

این کمپرسورها از طریق تامین انرژی جنبشی هوا، کار کرده؛ در نتیجه فشار بالاتری را ایجاد می کنند. این نوع پمپ باد زنجان را می توانیم بیشتر به دو نوع طبقه بندی کنیم: کمپرسورهای گریز از مرکز و کمپرسورهای محوری.

کمپرسورهای گریز از مرکز، از پروانه چرخان برای شتاب دادن به هوا استفاده می کنند، در حالی که کمپرسورهای محوری، از پره های چرخان برای فشرده سازی هوا بهره می گیرند.

دستگاه ساکشن روغن
دستگاه دیاگ خودرو
دستگاه بالانس سنگین
دستگاه لاستیک درار سنگین
رادیاتور شو خودرو