لاستیک درار سنگین + نکات مهم برای خرید

دستگاه لاستیک درار سنگین

دستگاه لاستیک درار سنگین

لاستیک درار سنگین عبارت است از دستگاه های مخصوص تعویض لاستیک خودروهای سنگین که برای خدمات آپاراتی و پنچرگیری به کار می ‌روند. کامیون ها، اتوبوس ها، وسایل نقلیه کشاورزی و حتی ماشین های مخصوص برای حرکت روی زمین های ناهموار و سنگلاخی، به تعویض لاستیک حرفه‌ای نیاز دارند.

دستگاه های لاستیک درار برای خودروهای سنگین این ویژگی را دارند که هر نوع لاستیک خودروی سنگین با هر ابعاد و اندازه ای را از جایگاه خود خارج کنند. طراحی لاستیک درار خودروی سنگین به گونه‌ای است که هر چرخی را به خوبی کنترل می کند.

انواع دستگاه لاستیک درار سنگین در بازار وجود دارند که به روش های دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک کنترل می‌شوند. به این دستگاه ها لاستیک درار دستی، لاستیک درار نیمه اتوماتیک و لاستیک درار تمام اتوماتیک گفته می‌شود که تحت همین عناوین هم در بازار آنها را پیدا می کنید.

لازم است خاطرنشان کنیم که تعویض لاستیک، خدمات آپاراتی و پنچرگیری خودروهای سنگین نیازمند مهارت و تجربه است. بدون داشتن تجربه کار با این دستگاه ها، یا بازرسی لاستیک های خودروی سنگین، نمی‌توانید عیب یابی کنید؛ یا لاستیک ها را عوض کنید. برترین تعمیرگاه های تخصصی خودروهای سنگین، بهترین دستگاه های لاستیک درار را در اختیار دارند.

با خرید دستگاه لاستیک درار سنگین می توانید بهره‌وری تعمیرگاه خود را بالاتر ببرید و به این ترتیب مشتریان از شما راضی خواهند بود. مهمترین مشتریان خرید انواع دستگاه های لاستیک درار خودروهای سنگین، در درجه اول، صاحبان تعمیرگاه‌های اتوبوس، کامیون و تریلی یا ماشین آلات عمران و کشاورزی هستند.

در درجه دوم، شرکت های حمل و نقل و شرکت های وابسته به حمل و نقل شهرداری، راهسازی و عمران هم که تعمیرگاه های تخصصی خود را دارند، به خرید یکی از انواع دستگاه های لاستیک درار مخصوص خودروهای سنگین نیاز خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: بالانس چرخ خودرو چیست و چرا مهم است؟

دستگاه لاستیک درار سنگین باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

دستگاه لاستیک درار سنگین

دستگاه لاستیک درار سنگین

انواع دستگاه لاستیک درار سنگین برای استفاده در تعمیرگاه های خودروهای سنگین باید یک سری ویژگی ها داشته باشند. در واقع بر اساس همین معیارها است که می گوییم این دستگاه ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند. کیفیت دستگاه را مواد اولیه ای تعیین می کند که در ساخت آن به کار رفته اند.

کیفیت ساخت اولیه، طراحی دستگاه و کیفیت مواد اولیه باعث می شود که دستگاه های تعویض لاستیک خودروهای سنگین، بادوام تر، قابل اعتماد و آسان برای استفاده باشند.

فناوری‌های پیشرفته‌ای در طراحی و ساخت لاستیک درار سنگین اتوماتیک به کار رفته است، بنابراین این دستگاه ها در کوتاه ترین زمان، لاستیک ها را تعویض می کنند. البته مراحل کار به دقت صورت می‌گیرد.

از مهمترین ویژگی های دستگاه های لاستیک درار مخصوص خودروهای سنگین، دوام و محکم بودن کل سازه است.

از طرف دیگر، این دستگاه ها از قطعات کوچک و بزرگ بسیاری تشکیل شده اند، بنابراین هر قطعه، از بخش های فلزی گرفته تا بخش های پلاستیکی و اتصالات، همه باید با دوام و با کیفیت باشند.

قیمت لاستیک درار سنگین به تمام عوامل فوق بستگی دارد. یعنی وقتی می خواهید یکی از این تجهیزات را بخرید، هر چه کیفیت دستگاه  بالاتر باشد و برند تولید کننده در جهان معتبرتر باشد، قیمت تجهیزات گران تر خواهد بود.

از آن جایی که خدمات تعویض تایر خودروهای سنگین با ایمنی ماشین در ارتباط است، سعی کنید لاستیک درار با کیفیت بخرید تا خدمات بهتری را ارائه دهید.

انواع لاستیک درار سنگین

همانطور که در قسمت مقدمه هم اشاره کردیم، دستگاه لاستیک درار سنگین در سه مدل دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک به فروش می رسد. لاستیک درار دستی برای خودروهای سنگین، نوع ساده تری از این تجهیزات است و قیمت ارزان تری دارد.

لاستیک درار اتوماتیک برای خودروهای سنگین شامل دستگاهی است که به صورت تمام اتوماتیک مراحل تعویض لاستیک را از صفر تا صد، بر اساس تکنولوژی های پیشرفته انجام می دهد. در این لاستیک درار خودروهای سنگین، اپراتور فقط نظاره‌گر مراحل کار است و تمام کارها از طریق پنل کنترل، تنظیم می شود.

لاستیک درار نیمه اتوماتیک خودروهای سنگین، دستگاهی است که حد فاصل بین دو مدل قبلی عمل می کند. در لاستیک درار نیمه اتوماتیک، برخی از قسمت ها با کمک دست اپراتور انجام می گیرد و برخی از مراحل هم به صورت خودکار به پایان می‌رسد.

قیمت لاستیک درار نیمه اتوماتیک، ارزان تر از لاستیک درار تمام اتوماتیک است.

وقتی می خواهید یکی از تجهیزات لاستیک درار خودروهای سنگین را بخرید، حتماً به این نکته توجه داشته باشید که بودجه اولیه شما چقدر است و در تعمیرگاه خود به کدام یک نیاز دارید. در قسمت بعدی به نکات مهم در خرید لاستیک درار اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید: با جک چهار ستون و نکات مهم خرید آن آشنا شویم

مهمترین نکات برای خرید لاستیک درار خودرو سنگین

دستگاه لاستیک درار سنگین

دستگاه لاستیک درار سنگین

هنگام خرید یکی از انواع لاستیک درار سنگین به این موضوع توجه کنید که نیاز تعمیرگاه شما در طول روز برای ارائه خدمات چگونه است. برخی از تعمیرگاه های خودروهای سنگین، تعداد زیادی خودرو را در طول روز پذیرش می‌کنند. برخی از تعمیرگاه ها فقط خدمات خود را برای اتوبوس ها ارائه می دهند و برخی دیگر ویژه کامیون یا تریلی هستند.

انتخاب لاستیک درار به این بستگی دارد که با کدام نوع تایرهای سنگین سر و کار دارید. ویژگی ها و مشخصات فنی لاستیک درار در مدل های دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک متفاوت است؛ بنابراین توجه کنید که هر دستگاه چه کارایی دارد؛ قیمت آن چقدر است و آیا برای کاربری شما مناسب هست یا خیر.

اگر در خرید تجهیزات لاستیک درار خودرو سنگین تجربه ای ندارید، بهتر است در این باره با کارشناسان فروش در شرکت پردیس صنعت صحبت کنید.

نکته دیگری درباره خرید لاستیک درار سنگین این است که ابعاد و اندازه های هر کدام از مدل ها متفاوت است. بسته به اینکه در تعمیرگاه خود چه مقدار فضا داشته باشید و حجم رفت و آمد کارکنان در تعمیرگاه چقدر است، می ‌توانید انتخاب خود را انجام دهید.

هنگام خرید لاستیک درار مخصوص تعمیرگاه های خودروهای سنگین، توجه ویژه‌ای هم به هزینه هایی داشته باشید که برای تعمیرات نگهداری دستگاه در طول سال به شما تحمیل می شود.

قطعاً نیاز است که اپراتورهایی را استخدام کنید که با این لاستیک درار به خوبی کار کند. برخی از تعمیرگاه های خودروهای سنگین، به چندین دستگاه لاستیک درار نیاز دارند، بنابراین انتخاب مقرون ‌به صرفه‌تری را باید انجام دهند.

خرید اینترنتی لاستیک درار ویژه خودروهای سبک و سنگین از طریق فروشگاه اینترنتی پردیس صنعت امکان پذیر است. کافیست با کارشناسان فروش تماس بگیرید و درباره شرایط خرید یا مشخصات فنی و دریافت کاتالوگ محصولات صحبت کنید.