دستگاه تنظیم باد دیجیتال + بررسی لاستیک ها و چرخ ها

دستگاه تنظیم باد دیجیتال

دستگاه تنظیم باد دیجیتال

حفظ باد لاستیک مناسب برای عملکرد کلی تایر وسیله نقلیه شما نسبتاً ساده و ضروری است. تایرهایی که به درستی باد شده اند، عمر طولانی تر، واکنش فرمان سریع تر، راندمان سوخت بهتر و سواری نرم تری نسبت به تایر هایی که به درستی باد نشده اند، ارائه می دهد. هم کم باد شدن و هم باد شدن بیش از حد می تواند باعث مشکل  هایی مانند ساییدگی زود هنگام آج و خرابی احتمالی تایر شود.

بهترین راه برای اطمینان از این که بیشترین بهره را از لاستیک های خود می برید این است که فشار باد لاستیک خود را به صورت ماهانه چک کنید. دستگاه تنظیم باد دیجیتال + بررسی لاستیک ها و چرخ ها می تواند راه حل خوبی برای حل این مشکلات باشد. دانستن نحوه استفاده از تنظیم باد تایر بسیار ساده است. برای استفاده از این دستگاه می توانید مطالبی که ارائه شده را دنبال کنید.

دستگاه تنظیم باد دیجیتال چگونه کار می کند؟

فشارسنج تایر، برای اندازه گیری فشار در تایر خودرو استفاده می شود. از آن جایی که تایرها برای بار های خاص در فشارهای خاص رتبه بندی می شوند، حفظ فشار بهینه تایر بسیار مهم است. فشارسنج لاستیک برای اندازه گیری فشار تایر خودرو، موتور سیکلت یا هر وسیله نقلیه ای که از تایر باد شده استفاده می کند استفاده می شود.

صرفاً استفاده از چشمان خود برای تخمین فشار باد لاستیک دقیق نیست. تنظیم باد دیجیتال و بررسی لاستیک ها و چرخ ها یک واحد اندازه‌گیری  را ارائه می ‌کند تا به رانندگان کمک کند بفهمند که تایر‌ ها کمتر باد شده یا بیش از حد باد شده اند. بسته به خودرو، مدل، هدف و شرایط، واحد اندازه گیری بهینه متفاوت خواهد بود.

این بدان معناست که هیچ  واحد توصیه شده ای برای همه وجود ندارد. در عوض، رانندگان باید به توصیه ها و دفترچه راهنمای وسیله نقلیه خود مراجعه کنند. شایان ذکر است که واحد توصیه شده برای تایرهای سرد  خواهد بود. اگر تایر‌های شما گرم هستند، فشار را افزایش می ‌دهند، بنابراین در حالت ایده‌آل، زمانی که لاستیک ‌ها سرد هستند، شروع به اندازه گیری کنید.

باد کردن ضعیف تایرها می تواند منجر به ناهمواری آج، مسافت پیموده شده ضعیف، خرابی احتمالی لاستیک و کنترل ضعیف شود. تنظیم باد دیجیتال و بررسی لاستیک ها و چرخ ها به مقابله با همه این مشکلات احتمالی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که تایر ها از نوع فشار و باد مناسبی برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: رادیاتور شو خودرو چیست و چرا اهمیت دارد؟

اندازه گیری باد لاستیک چه اهمیتی دارد؟

وضعیت لاستیک خودرو شما بر عملکرد آن تاثیر دارد. علاوه بر این، باد کردن نادرست تایرهایی با فشار ناکافی می تواند باعث تصادف، برخورد و سایر حوادث شود. برای جلوگیری از قرار دادن خود در این نوع شرایط، نظارت مداوم بر فشار باد تایر بسیار مهم است. زیرا تایر ها به طور معمول مقدار کمی از فشار باد را از دست می دهند. تنظیم باد دیجیتال و بررسی لاستیک ها و چرخ ها می تواند به چک کردن و تنظیم باد لاستیک ها کمک کند.

نحوه اندازه گیری فشار لاستیک های خودرو

نحوه کار با دستگاه تنظیم باد دیجیتال اصلاً سخت نیست. فقط کافی است تا چند نکته را حین کار با آن رعایت کنید.

  • برای شروع کار می توانید شیلنگ دستگاه را به والف خود تایر وصل کنید.
  • در مرحله دوم برای فشار باد تایرها باید واحد اندازه گیری را انتخاب کنید.
  • بعد از انتخاب واحد اندازه گیری، دستگاه تنظیم باد دیجیتال، به صورت اتوماتیک اندازه فشار را اندازه گیری خواهد کرد.
  • پس از این که دستگاه، فشار باد لاستیک را اندازه گیری نمود، این عدد روی نمایشگر دیجیتال آن نشان داده می شود.
  • هنگامی که عدد را مشاهده کردید، دکمه شروع را فشار دهید.
  • با توجه به کم و زیاد بودن باد تایر مورد نظر دستگاه آن را تنظیم می کند.
  • در مرحله آخر وقتی دستگاه کار خود را به اتمام رساند، بوقی از دستگاه شنیده می شود که به معنای پایان کار است و می توانید دستگاه و شیلنگ را جدا کنید.

بیشتر بخوانید: نکات مهم در شارژ گاز کولر ماشین که باید بدانید

دستگاه تنظیم باد دیجیتال

دستگاه تنظیم باد دیجیتال

هر چند وقت یک بار باید باد لاستیک ها را چک کرد؟

اکثر افراد متخصص با تجربه توصیه می کنند حداقل یک بار در ماه باید فشار باد تایرهای خود را با تنظیم باد دیجیتال و لاستیک ها و چرخ ها چک کنید. همیشه قبل از رانندگی طولانی یا اگر وسیله نقلیه شما بارهای سنگین تری حمل می کند این کار را انجام دهید. برخی از رانندگان حتی ترجیح می دهند فشار باد تایر خود را هر سه تا چهار هفته یک بار چک کنند.

اگر فشار را هنگام سرد بودن لاستیک ها، قبل از افزایش دما و قرار گرفتن لاستیک ها در معرض نور مستقیم خورشید بررسی کنید، مقدار دقیق تری در دستگاه تنظیم باد دیجیتال دریافت خواهید کرد. در حین رانندگی، با گرم شدن تایر‌ها، فشار آن ها افزایش می ‌یابد.

بنابر این اگر فشار باد تایر ها را بلافاصله بعد از رانندگی چک کنید، یک عدد اشتباه دریافت خواهید کرد. اگر فراموش کردید قبل از رانندگی چک کنید، اجازه دهید تا لاستیک ها برای حدود سه ساعت خنک شوند. این کار دقت خواندن شما را بهبود می بخشد.

استفاده از تنظیم باد دیجیتال چه مزیت هایی می تواند داشته باشد؟

با توجه به کاربرد های مختلفی که این دستگاه ارائه می دهد، مزایای زیادی به دست خواهد آورد. استفاده از تنظیم باد دیجیتال و بررسی لاستیک ها و چرخ ها می تواند میزان باد تایر را روی نمایشگر نشان دهد. در صورتی که در دیگر مدل ها این امکان وجود ندارد. از دیگر مزیت های این دستگاه تنظیم کردن خودکار باد لاستیک ها می باشد.

پس از بررسی میزان فشار در تایرها این دستگاه می تواند میزان باد اضافی را خارج کند و اگر کم باشد به آن اضافه کند. به این ترتیب باد تایرها تنظیم خواهد شد. در صورت تنظیم بودن تایرها، کیفیت رانندگی بهبود می یابد. میزان مصرف سوخت در خودرو نیز تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: بالانس سنگین چیست و چه اهمیتی دارد؟

نتیجه گیری و خرید دستگاه تنظیم باد دیجیتال

اندازه گیری میزان باد تایرها عامل مهمی در کارکرد اتومبیل است. این کار باید طبق الگوی خاصی تکرار شود. با اندازه گیری میزان باد و فشار لاستیک ها می توانید کم یا زیاد بودن آن ها را تشخیص دهید. در صورت نیاز آن را تنظیم کنید. از این دستگاه بیشتر در آپاراتی ها و اتوسرویس ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر فشار تایر خیلی کم است، آن را با استفاده از کمپرسور باد کنید.

از فشارسنج تایر برای بررسی میزان فشار پس از باد کردن لاستیک استفاده کنید تا مطمئن شوید که طبق توصیه های سازنده در سطح مناسبی قرار دارد. دستگاه تنظیم باد لاستیک های ماشین شما می تواند دیجیتال یا استاندارد باشد. استفاده از این دستگاه برای اپراتورها بسیار کار راحتی است. زیرا دیگر نیاز ندارند که به طور دستی این کار را انجام دهند. اگر شما نیز دارای یک آپاراتی هستید، برای صرفه جویی در زمان پیشنهاد می شود که دستگاه تنظیم باد دیجیتال را تهیه کنید.