چه مدت انژکتور های سوخت دوام می آورند؟

انژکتورهای سوخت قطعه کلیدی از سیستم خودروی مدرن هستند چون آنها برای گرفتن گازوییل در موتور به طور دقیق مسئول هستند و با الگوی منظم با دقت مهندسی شده هستند. در کل انتظار می رود که انژکتور ها دوام زیادی بیاورند. دو سازنده عمده قطعات اتومبیل یعنی بوش و دلفی می گویند که انژکتور های سوخت آنها امید به زندگی یک میلیارد سیکل را دارند که بدین معنی است که انژکتورهای سوخت باید به اندازه خود خودرو دوام بیاورند.

پس چرا چنین موضوعی محل بحث است؟ چگونه انژکتورهای سوخت ناکام می مانند؟ و احتمالا مهم تر از آن مکانیک را به کاووش در موتور برمی انگیزانند؟

متاسفانه در شرایطی که رانندگی می کنید ایده آل نیستند. آلودگی در هواست و سوخت می تواند با آب، ذرات گرد و غبار و بقایای دیگر آلوده شوند. گرچه انژکتورها در کارخانجاتی طراحی و تست شده اند که مهندسان فاکتورهای دنیای واقعی را در نظر می گیرند اما هنوز عوامل ناشناخته و متغیر وجود دارند. گازوییلی با کیفیت نامناسب، شرایط نامناسب رانندگی و شرایط کلی خودرو را می توان افزود و باعث شکست قبل از موعد انژکتور سوخت می شود.

برای تاخیر در فرآیند خرابی گام های بسیار ساده ای می توان برداشت مانند خرید سوخت با کیفیت عالی. گرچه همه سوخت خودرو به لحاظ تئوری به گونه ای فرمول بندی شده اند تا از ترکیبات کثیف جلوگیری شوند که برندها و مخلوط های مختلفی بر کارکرد خودروی شما اثر دارند. پس بعضی عادات رانندگی مانند سفرهای کوتاه و توقف های مکرر امکان می دهند تا بقایای سوخت تجمع یابند چون گرایش دارند تا به موتوری که کار نمی کند یا خاموش است بچسبند. ترکیبات سوختی با کیفیت بالاتر خودرو را با افزودن یک سری مواد پاک کننده حفظ می کنند و از بقایا جلوگیری می کنند.

تغییر منظم فیلتر سوخت (بر اساس توصیه های تولید کننده وسیله نقلیه) از چرخش بقایای نامناسب حفظ می کند. همچنین از انژکتورشور می توان استفاده کرد که موادی را حل کرده و بیرون می رانند. انجام این کار در فواصل مرتب در هر 10000 مایل ممکن است عمل پاک کردن بیشتری را نسبت به موتوری که واقعا مورد نیاز است فراهم آورد اما به سیستم آسیبی نمی رساند. این را در ذهن داشته باشید که در حالی که انژکتورشور می تواند به احیای کارکرد خودرو از نظر انرژی و سنجش بر حسب مایل به وضعیت نو نزدیک تر سازد ولی نمی تواند خودرو را فراتر از مشخصات اصلی و اولیه ای که دارد بهبود دهد.

حتی بهترین انژکتورهای سوخت می توانند دچار مشکل شوند.

برای اطلاع از شرایط فروش انژکتورشور و قیمت انژکتور شور و همچنین دربافت کاتالوگ انژکتورشور با پردیس صنعت تماس بگیرید.