دستگاه لاستیک درار و نکاتی که برای خرید باید بدانید

لاستیک درار

 

انواع دستگاه لاستیک درار، متداول ترین و پرکاربردترین تجهیزات تعمیرگاهی خودرو به شمار می‌روند. هنگامی که می خواهید این نوع ماشین‌آلات را خریداری کنید، یک سری نکات وجود دارند که به شما کمک می کنند مناسب ترین نوع آن را انتخاب کنید.

فروشندگان تجهیزات تعمیرگاهی خودرو، چه آنهایی که به صورت حضوری و فیزیکی کالاهای خود را می فروشند و چه آنهایی که در قالب فروشگاه اینترنتی، این نوع ماشین آلات را به مشتری عرضه می‌دارند، هر دو سیستم به عنوان راهنمای جامع برای خرید دستگاه تعویض لاستیک به شمار می‌روند.

اگر صاحب تعمیرگاه خودرو هستید یا به نوعی با خدمات تعویض لاستیک اتومبیل، لاستیک ماشین سنگین و تعویض لاستیک موتور سر و کار دارید، حتماً باید به نکات مهم در خرید این تجهیزات مهم توجه کنید.

شرکت های زیادی در خرید و فروش دستگاه لاستیک درار در جهان در حال فعالیت هستند. خرده فروشان و عمده فروشان لوازم مصرفی لاستیک و تایر ماشین و همچنین تجهیزات گاراژ و تعمیرگاه خودرو، انواع این ماشین آلات را از برندهای مختلف ارائه می دهند.

هنگامی که می خواهید یکی از انواع دستگاه های تعویض لاستیک را خریداری کنید باید به چند عامل اصلی توجه داشته باشید، در همین راستا نکات مهمی را به شما ارائه می دهیم.

لازم به ذکر است که موارد مطرح شده درباره انواع لاستیک درار و شرایط خرید و یا حتی قیمت دستگاه لاستیک درار سبک و سنگین بر اساس تجربه چندین ساله کار در زمینه فروش تجهیزات تعمیرگاهی خودرو و ماشین آلات صنعتی حاصل شده است.

اکنون زمان آن رسیده که با دستگاه تعویض لاستیک بیشتر آشنا شوید. چون خرید آن یک تصمیم گیری مهم است و می تواند در بودجه مالی که به این کار اختصاص داده اید، تاثیر گذار باشد.

بیشتر بخوانید: انواع تجهیزات آپاراتی

طبقه بندی انواع دستگاه لاستیک درار و ویژگی آنها

انواع لاستیک درار

انواع لاستیک درار

به عنوان مقدمه تعریفی از دستگاه لاستیک درار به عنوان یکی از تجهیزات تعمیرگاهی خودرو می پردازیم. این دستگاه یکی از ماشین آلات صنعتی است که عملکرد آن باعث می شود تعویض لاستیک به راحتی و در کوتاهترین زمان انجام گیرد.

چندین نوع مختلف از این دستگاه ها در بازار وجود دارند. دستگاه لاستیک درار نیمه اتوماتیک، دستگاه تمام اتوماتیک، دستگاه لاستیک درار دستی و دستگاه تعویض لاستیک بدون اهرم، نمونه ‌ای از این تجهیزات هستند. البته اساس نحوه کار با این تجهیزات تقریباً مشابه است، اما تفاوت های جزئی با هم دارند.

از آنجایی که انواع این تجهیزات از برندهای مختلف با ویژگی ها و مشخصات فنی متفاوت در بازار وجود دارند، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک از تجهیزات برای کار شما مناسب است، یا اینکه قیمت آنها چقدر است، اولین اقدام مهم برای یک خرید آگاهانه به شمار می رود.

نکته مهم درباره خرید دستگاه لاستیک درار سبک و سنگین این است که هر کدام از این دستگاه ها شیوه عملکردی متفاوت دارند. مثلاً اگر نامی از دستگاه لاستیک درار بازودار با ابزار کمکی شنیدید، ممکن است همین دستگاه را با نام لاستیک درار هلپ دار هم به مشتری معرفی کنند.

هر کدام از انواع این تجهیزات برای لاستیک هایی با ابعاد و اندازه های معین طراحی شده اند. به طور مثال، دستگاه تعویض لاستیک با بازوهای کمکی می تواند لاستیک هایی را پوشش دهد که اندازه رینگ آنها ۱۲ تا ۲۴ اینچ باشد.

کار کردن با دستگاه های لاستیک درار سنگین یا همان تعویض لاستیک کامیون و خودروهای سنگین به مراتب دشوارتر است و مکانیک یا تعمیرکار خودرو باید مهارت بیشتری داشته باشد. این تجهیزات قیمت های متفاوتی دارند. این ماشین آلات همانند سایر ماشین آلات صنعتی نیاز به تعمیرات- نگهداری دوره‌ای و بازرسی‌های روزانه خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: انواع تجهیزات صافکاری

نکات مهم درباره خرید دستگاه لاستیک درار سبک و سنگین

خرید لاستیک درار

خرید لاستیک درار

خرید ماشین آلات صنعتی از هر جهت اهمیت دارد. بسیاری از مشتریان صاحبان تعمیرگاه‌های خودرو، مصرف کنندگان تجهیزات تعمیرگاهی خودرو و حوزه های وابسته به این موضوع اهمیت می دهند که ماشین آلات با کیفیت خریداری کنند و در همان راستا، قیمت محصولات هم برای آنها مقرون به صرفه باشد.

فرض کنید صاحب تعمیرگاه خودرو هستید و می خواهید تعویض لاستیک را در کوتاه ترین زمان برای مشتری انجام دهید؛ هر چه بتوانید این کار را سریع تر انجام دهید، اعتبار عملکردی تعمیرگاه شما نزد مشتری بالاتر می رود و این یعنی مشتری همیشه به شما وفادار خواهد بود.

اولین نکته‌ای که در خرید انواع دستگاه لاستیک درار باید بدانید این است که زمان تعویض تایر یا لاستیک ماشین با این تجهیزات بر اساس ابعاد و اندازه ها و مدل دستگاه متفاوت است.

برای خرید باید به این نکته توجه داشته باشید که میانگین مراجعه به تعمیرگاه برای تعویض لاستیک چقدر است. برای تعمیرگاه های کوچکتر باید تجهیزات کوچک با قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه بخرید. مثلاً دستگاه لاستیک درار نیمه اتوماتیک، یک انتخاب عالی خواهد بود.

نکته دوم که در خرید انواع دستگاه های لاستیک درار باید در نظر بگیرید این است که برای تعمیرگاه های ماشین های سنگین یا تعمیرگاه های مخصوص ماشین های لوکس و گران قیمت، بهتر است لاستیک درار تمام اتوماتیک بخرید.

این نوع ماشین‌آلات در کوتاه ترین زمان می‌تواند کار مشتری را راه بیندازد. اگر چه در ابتدای کار هزینه بیشتری برای خرید لاستیک درار پرداخت می‌کنید، اما به مرور زمان بسیار کارآمد خواهد بود و سود خوبی خواهد داشت.

نکته سوم در خرید انواع لاستیک درار، توجه به خدمات پس از فروش است. این ماشین آلات را از هر مرکز یا فروشگاه اینترنتی یا هر شرکت که خریداری می کنید به این توجه داشته باشید که مشخصات فنی دستگاه چگونه است؛ تا چه مدت با راندمان بالا برای شما کار می کند؛ شرایط خرید اتصالات و ابزارهای وابسته به آن چگونه است؛ آن مجموعه یا شرکت چگونه شما را پشتیبانی می کند؛ قیمت لاستیک درار چقدر است؛ و از همه مهمتر در صورت بروز خرابی یا هر گونه مشکل، شرکت یا تکنسین ها چگونه شما را راهنمایی خواهند کرد.

قیمت لاستیک درار به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت لاستیک درار

قیمت لاستیک درار

حتماً تا به اینجای مطلب متوجه شده اید که اهمیت خرید دستگاه لاستیک درار برای انواع تعمیرگاه های خودرو چقدر است. با این مقدمه در این قسمت درباره قیمت لاستیک درار توضیح مختصری ارائه می دهیم.

از آنجایی که مدل‌های مختلفی از این تجهیزات تعمیرگاهی خودرو وجود دارد، قیمت آنها با توجه به مدل دستگاه و نحوه عملکرد به صورت دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک متفاوت خواهد بود.

انواع لاستیک درار سنگین مخصوص کامیون و اتوبوس ها قیمت گران تری دارند و بهتر است از نوع اتوماتیک انتخاب شوند. این در حالی است که تجهیزات لاستیک درار سبک، مخصوص اتومبیل های سواری و موتورسیکلت ها قیمت کمتری دارند و از لحاظ کارایی می ‌توان بر روی مدل دستی و نیمه اتوماتیک هم سرمایه گذاری کرد.

قیمت تجهیزات تعمیرگاهی خودرو همیشه برای مشتری و صاحبان این کسب و کارها مهم بوده است، بنابراین شرکت هایی که این نوع ماشین آلات را به فروش می رسانند، همیشه سعی می کنند پ محصولات با کیفیت ارائه دهند و سعی دارند خدمات مشاوره خرید و پشتیبانی مشتریان را هم در نظر بگیرند.

بیشتر بخوانید: انواع تجهیزات برق و باتری خودرو

سخن پایانی

خرید از بزرگترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات تعمیرگاهی خودرو، در وقت و هزینه های شما صرفه جویی می کند. انواع دستگاه لاستیک درار دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک، متداول ترین دستگاه هایی هستند که برای تعویض لاستیک خودروهای سبک و سنگین و انواع موتورسیکلت به کار می‌روند.

قیمت این تجهیزات در مدل های مختلف، متفاوت است. اگر از فروش شرکت ها و فروشگاه های معتبر خریداری کنید، از کیفیت ماشین آلات مطمئن خواهید بود و خدمات استثنایی را برای پشتیبانی، تامین قطعات و تعمیرات- نگهداری این تجهیزات به شما ارائه خواهند داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت لاستیک درار، شرایط خرید و ثبت سفارش با کارشناسان فروش در پردیس صنعت تماس بگیرید.